1

Daniel Carvajal prawy obrońca Real Madryt

Daniel Carvajal Daniel Carvajal zawodnik występujący na co dzień w zespole Real Madryt na pozycji prawego obrońcy. Piłkarz urodził się 11 stycznia 1992 roku w miejscowości Leganés na przedmieściach Madrytu. W wieku 10 lat dołączył do akademii piłkarskiej Real Madryt by w 2010 roku na tyle się jego talent rozwinął by zawodnik dołączył do rezerw Realu. W swoim pierwszym sezonie w seniorskich rozgrywkach Daniel Carvajal grał na tyle dobrze że bez problemu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu a ponadto był kapitanem zespołu. W kolejnym sezonie jego talent piłkarski się jeszcze bardziej rozwinął czego efektem był wielki udział w tym że jego zespół po pięciu latach powrócił do Segunda División.

Daniel Carvajal w Bayer Leverkusen.

Piłkarz 11 lipca 2012 roku po tym jak nie udało mu się przebić do pierwszego zespołu Real Madryt zawodnik przeniósł się za kwotę 5 milionów euro do niemieckiego Bayer Leverkusen z którym podpisał pięcioletni kontrakt. W umowie znalazły się kwoty odstępnego za zawodnika jeśli Real Madryt chciał by go wykupić. W nowym klubie Daniel Carvajal zadebiutował 1 września 2012 roku w meczu ligowym wygranym 2:0 z zespołem Freiburg. W debiutanckim meczu Daniel zagrał na tyle dobrze że został wybrany do 11 kolejki. Piłkarz swoja pierwsza bramkę w niemieckim zespole zdobył 25 listopada 2012 roku w wygranym meczu 2:1 z zespołem TSG Hoffenheim.

Daniel Carvajal ponownie zawodnikiem Real Madryt.

3 czerwca 2013 roku Bayer Leverkusen na swojej oficjalnej stronie poinformował o tym że poprzedni klub zawodnika skorzysta z pierwokupu zawodnika i za kwotę 6,5 miliona euro Daniel Carvajal wrócił do zespołu Real Madryt. Władze Bayer Leverkusen zdawały sobie dobrze sprawę z tego że Real Madryt prędzej czy później zauważy wartość sportową tego zawodnika i będzie chciał go mieć w zespole. W pierwszym sezonie spędzonym w Real Madryt zawodnik zdobył z zespołem Puchar Króla oraz Puchar Ligi Mistrzów.

Daniel Carvajal w reprezentacji Hiszpanii.

Swoją reprezentacyjną karierę  Daniel Carvajal rozpoczął w młodzieżowych drużynach swojego kraju. Zawodnika w 2011 roku występował w Mistrzostwach Europy U-19 w Rumunii. Dwa lata później pojechał z drużyną na Mistrzostwa Europy U-21 do Izraela gdzie bardzo dobrze się zaprezentował. Daniel został powołany do szerokiej kadry Hiszpanii na Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej w Brazylii. Jednak trener nie zdecydował się oby zawodnik pojechał na te mistrzostwa. Znalazł się w kadrze swojego zespołu na Mistrzostwa Europy we Francji. Udział w mistrzostwach jednak uniemożliwiła mu kontuzja której się nabawił podczas finałowego meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt.

 

admin

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *