1

Sergio Ramos obrońca Real Madryt

Sergio RamosSergio Ramos na co dzień występuje w zespole Real Madryt którego jest kapitanem  na pozycji obrońcy. Zawodnik urodził się 30 marca 1986 roku  w Camas. Swoją piłkarska karierę tak na poważnie rozpoczął w zespole Sevilla. W sezonie 2004/2005 występował w 31 meczach w których wpisał się dwa razy na listę strzelców. Bardzo dobre występy w Pucharze UEFA sprawiły że został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem tych rozgrywek w sezonie 2004/2005. Zawodnik w 2004 roku zaliczył 6 występów w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii. Mając 19 lat ten młody chłopak w 2005 roku zadebiutował w pierwszej reprezentacji swojego kraju i został najmłodszym debiutantem od 55 lat w zespole narodowym.

Sergio Ramos w zespole Real Madryt.

W 2005 roku zainteresowanie Sergio Ramos bardzo mocno był Real Madryt. Negocjacje trwały bardzo długo i dopiero władze obydwu klubów doszły do porozumienia w nocy 31 sierpnia na chwile przed zamknięciem okienka transferowego. Zawodnik za kwotę 27 milionów euro przeniósł się do Real Madryt. Piłkarz w 2006 roku pojechał z narodową drużyną na Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej do Niemiec. Gdzie bardzo pomógł swojej reprezentacji dojść do 1/8 finałów rozgrywek. W sezonie 2007/2008 zawodnik grał jak natchniony bardzo pomagając zespołowi w tak dobrym początku sezonu również zdobywając w początkowej fazie rozgrywek kilka bramek. Zespół Real Madryt na połowie sezonu pokonał FC Barcelona 1:0 a Sergio Ramos znacznie się do tej wygranej w tak ważnym meczu.

Sergio Ramos i jego kariera piłkarska.

Podczas finałowego meczu Euro 2008 wygranego przez jego zespół Sergio Ramos ubrał na ten mecz koszulkę. Na której znalazł się Antonio Puerta piłkarz FC Sevilla zmarł 28 sierpnia 2007 roku chcąc w ten sposób okazać pamięć i szacunek z byłym kolegą z zespołu. Ponownie założył tą koszulkę na finałowym meczu euro 2012. W tych rozgrywkach został wybrany do 11 najlepszych zawodników tego turnieju. W 2010 roku zdobył z ze swoją reprezentacja Mistrzostwo Świata W Piłce Nożnej w RPA gdzie w finale jego zespół pokonał Holandię 1:0. Zawodnik w tych rozgrywkach okazał się jednym z najlepszych zawodników tego turnieju. I w znacznym stopniu przyczynił się do końcowego sukcesu swojego zespołu w tych rozgrywkach.

Sergio Ramos w Liga Mistrzów.

W 2014 roku w finałowym meczu Ligi Mistrzów Real Madryt mierzył się z  zespołem Atletico Madryt z którym wygrał 4:1. I właśnie dzięki jego bramce w doliczonym czasie gry zespól zdołał doprowadzić do dogrywki i wygrać rozgrywki Ligi Mistrzów. Pierwszym kapitanem zespołu Real Madryt został w sezonie 2015/16. Real Madryt wraz ze swoim kapitanem Sergio Ramos jako pierwszy klub na świecie 3 czerwca 2017 roku który obronił tytuł i zwyciężył drugi raz z rzędu w rozgrywkach Liga Mistrzów. Pokonując Juventus Turyn 4:1 i wpisał się tym osiągnięciem w historię tych rozgrywek na zawsze.

 

admin

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *